MARCOSOFT

MARCOSOFT TRANCE SOFTWARE
 
AnasayfaAnasayfa  marcosoftmarcosoft  TakvimTakvim  GaleriGaleri  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Ortaklar
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
En son konular
» Melbourne Cup Challenge RELOADED [2007]
Paz Haz. 28, 2009 8:06 pm tarafından Admin

» HORSE RACİNG MANAGER 2
Salı Ocak 27, 2009 12:56 pm tarafından Admin

» At Yarışı Oyunu Horse Racing Manager 2
Çarş. Ara. 31, 2008 6:07 pm tarafından Admin

» fifa 2009 8 link dvd rip
Salı Ara. 16, 2008 8:05 pm tarafından Admin

» CSI:NY (2008)
Paz Ara. 14, 2008 1:58 am tarafından Admin

» Need For Speed Undercover [RIP] - 600 MB
Paz Ara. 14, 2008 1:57 am tarafından Admin

» Football Manager 2009 [Full RIP]
Paz Ara. 14, 2008 1:56 am tarafından Admin

» Left 4 Dead
Paz Ara. 14, 2008 1:54 am tarafından Admin

» Amerikan Güreşi 2007
Paz Ara. 14, 2008 1:44 am tarafından Admin

Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
Anahtar-kelime
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Forum

Paylaş | 
 

 windows milenium anlatımları????

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 114
Yaş : 32
Nerden : İSTANBUL
Kayıt tarihi : 04/09/08

MesajKonu: windows milenium anlatımları????   Çarş. Ara. 03, 2008 11:19 pm

Windows Me’de 160+ GB diskimin neden yalnızca 127 ila 137 GB’ını görebiliyorum?

Klasik Bir Ana Kart Üzerinde Windows Millenium (Me)
Microsoft Windows Me, ana kart üzerinde yer alan klasik Birincil ve İkincil IDE kanallarına bağlı ATA arabirimine sahip disklerin desteklenmesinde kendinden 137 GB sınırlamasına sahiptir. Bu yapılandırma içerisinde WinMe 137 GB üzeri bölüm oluşturmayacaktır.
Intel, 137 GB'ın üzerinde kapasiteye sahip disklerin tam kapasitede kullanılmasını destekleyen sürücüleri Intel 800 serisi yonga setleriyle donatılmış ana kartlarla birlikte sunmaktadır. Intel yonga setlerini tespit etme konusunda yardım için Intel Yonga Seti Tanıma Sayfası’na bakın. Ana kartınızın ne tipte bir yonga setine sahip olduğunu bilmiyorsanız, sistem veya ana kart üreticisine başvurun. Ana kartınız Microsoft olmayan bir sürücü tarafından desteklenmiyorsa, bir ATA kontrol kartında 137 GB'ın üzerindeki ATA sürücülerine Windows Me desteği mümkündür. Aksi halde, 48 bit adreslemeyi kendinden destekleyen bir işletim sistemine yükseltmeyi düşünüyorsanız, disk 137 GB kapasite için hazırlanabilir ve geri kalan kapasite daha sonradan eklenir.
Intel Application accelerator (IAA) v2.3 Windows 98SE ile uyumlu görünmektedir. Detaylı bilgiler ve sürücünün en son sürümü Intel web sitesinden edinilebilir.
Sisteminizin eski ön yükleme diski 137 GB’tan daha küçükse ve bir önceki BIOS kapasite sınırlamasını gidermek amacıyla bir disk paylaşım programı (DDO) kullanıyorsa (Disk Manager veya DiscWizard gibi ve işletim sistemi yüklenmeden önce mavi bir kutu ile tanımlanabilen), Intel Application Accelerator sisteminizle uyumlu değildir. Bu eski yapılandırmaya sahipseniz, Windows NT için tek çözüm Ultra ATA kontrol kartı olacaktır. Bu tipte bir sisteme Intel Application Accelerator yüklemeniz durumunda, veri kayıpları meydana gelecektir. Sisteminizin bir DDO kullanıp kullanmadığından emin değilseniz bizimle temasa geçin.
Microsoft özellikle ATA (IDE) arabirimine sahip diskler ve işletim sisteminizi en son sürücülerle güncel tutmanızı sağlayacak güncellemeler yayınladı. Örneğin, Microsoft Article Q273017’ye bakın.
Windows Me’nin sistem ayarları ve dosyaları üzerinde yapılan değişiklikleri kaydettiği ve izlediği Sistem Kurtarma adlı bir özelliği bulunmaktadır. Bir kurtarma noktasının bulunması durumunda önceki ayarlara yapılan zararlı değişiklikleri geri alabilirsiniz. Sisteminizde önemli değişiklikler gerçekleştirmeden önce yeni sistem kurtarma noktaları oluşturmanız önemle tavsiye edilir.
Yeni Sistem Konuları
Seagate DiscWizard Başlangıç Sürümü (DWSE) disk kurulum yazılımı yeni bir sistem kurulumunu olabildiğince kolay hale getirmiştir. Sistem BIOS’unuz diski tam kapasite olarak görürse DiscWizard DDO’yu yüklemeyecektir. BIOS’unuzun bir kapasite sınırlaması bulunuyorsa, DWSE, IAA veya en son işletim sistemi yükseltmesiyle uyumlu bir DDO yükleyecektir. Ayrıca DWSE hızlı bölümleme ve biçimlendirme sunarak, size işletim sistemi araçlarından yaklaşık bir saatin üzerinde zaman kazandırır.
Windows 98Me, ATA arabirimini kullanan sabit disklerin desteği konusunda varsayılan şekilde 137 GB sınırlamaya sahiptir. Bu yüzden, ön yükleme yapılan diskin bölümlenmesi maksimum 137 GB olacaktır.
BIOS desteği ve Intel Application Accelerator 48 bit Adreslemeli işletim sistemi sürücülerinin tüm gereksinimlerini karşılamayan 137 GB bariyerini aşan bir sistemde, bir diskin biçimlendirilmesi veri kayıplarıyla sonuçlanabilir. Seagate, kaybolan verilerden sorumlu değildir.
Intel uyumlu bir yonga setine sahipseniz ve işletim sistemi ile IAA yüklendikten sonra, arta kalan gigabaytlar disk üzerinde ayrılmamış boşluk olarak görülecektir. Windows için DiscWizard veya Windows FDISK bölümleme araçlarıyla kolayca ikinci bir bölüm oluşturabilirsiniz.
Mevcut Sisteme Bir Disk Ekleme
Seagate Windows için DiscWizard, Windows için disk kurulum sisteme yeni bir disk eklenmesini olabildiğince kolay hale getirmek üzere tasarlanmıştır.
Bir PCI Kontrol Kartı Üzerinde Windows Millennium (Me)
Kontrol kartları, yerleşik BIOS ve Windows aygıt sürücüleri aracılığıyla ATA arabirimine sahip diskleri desteklemektedir. Diskler, SCSI disk yaklaşımını benimseyen sürücülerle desteklendiğinden, bu sürücüler kullanımda olmadığı için Windows 137 GB ATA sınırlaması uygulanmaz.
Diskleriniz sistem ilk açıldığında BIOS kontrol birimi tarafından tanınıyor, ancak daha sonra Windows tarafından görülmüyorsa, kontrol kartının aygıt sürücülerinin yüklenmesi gerekmektedir. Talimatlar için kontrol kartınızın dokümantasyonuna bakın.
Lütfen 137 GB’ın üzerindeki diskleri destekleyen ATA kontrol kartlarını üreten tanınmış 3. parti şirketlerden oluşan listemize bakın.
Windows Me’nin sistem ayarları ve dosyaları üzerinde yapılan değişiklikleri kaydettiği ve izlediği Sistem Kurtarma adlı bir özelliği bulunmaktadır. Bir kurtarma noktasının bulunması durumunda önceki ayarlara yapılan zararlı değişiklikleri geri alabilirsiniz. Sisteminizde önemli değişiklikler gerçekleştirmeden önce yeni sistem kurtarma noktaları oluşturmanız önemle tavsiye edilir.
Yeni Sistem Konuları
Seagate DiscWizard Başlangıç Sürümü (DWSE) disk kurulum yazılımı yeni bir sistem kurulumunu olabildiğince kolay hale getirmiştir. Ayrıca DWSE hızlı bölümleme ve biçimlendirme sunarak, size işletim sistemi araçlarından yaklaşık bir saatin üzerinde zaman kazandırır. Bu yazılım birkaç kontrol kartı modelini destekler.
Yukarıda belirtildiği gibi, kontrol kartları diskin tam kapasitesini destekleyen özel 48 bit aygıt sürücüleri kullanmaktadır. Ne yazık ki, Windows Me’de bu sürücüler işletim sistemi yüklendikten sonra eklenmektedir. Bu, başlangıç bölümünün diskin tam kapasitesinden daha küçük olabileceği anlamına gelmektedir. Kontrol kartı sürücüleri yüklendikten sonra, arta kalan gigabaytlar disk üzerinde ayrılmamış boşluk olarak görülecektir. Windows için DiscWizard veya Windows FDISK bölümleme araçlarıyla kolayca ikinci bir bölüm oluşturabilirsiniz.
Mevcut Sisteme Bir Disk Ekleme
Orijinal ön yükleme diski ana karta bağlıysa ve yeni diskiniz de ek bir depolama birimi olarak kontrol kartına bağlıysa, kurulum işlemi oldukça kolaydır. Yeni diskinizin ön yükleme diski olmasını istiyorsanız, sistem BIOS’unuzun ön yükleme aygıtını kontrol edecek veya ön yükleme kontrolünü Birincil Master’dan kontrol kartına aktaracak bir seçeneğe sahip olması gerekir. Bu bazen “SCSI’den ön yükleme” olarak da listelenmektedir.
Seagate Windows için DiscWizard, Windows için disk kurulumu sisteme yeni bir disk eklenmesini olabildiğince kolay hale getirmek üzere tasarlanmıştır.
48 bit LBA adresleme hakkında geriye dönük daha fazla bilgi için lütfen bu konuda verdiğimiz genel özet bilgilere bakın. 137 GB sınırlamaları ve diğer kapasite sınırlamaları hakkında Kapasite Sınırlamaları Yol Göstericisi’ni kullanabilirsiniz.
ÜÇÜNÇÜ ŞAHISLARA VE ÜÇÜNCÜ SAHISLARA AİT WEB SİTELERİNE REFERANS. Seagate, üçüncü şahısları ve üçüncü şahıslara ait ürünleri yalnızca bir bilgi hizmeti olarak referans verir; bu ima veya başka bir biçimde, listelenen şirketlerin desteklendiği veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Seagate bu şirketlerin ve ürünlerin performansı ve güvenilirliği konusunda ima veya başka bir yolla, hiçbir garanti sunmaz. Listelenen her şirket Seagate’ten bağımsızdır ve Seagate’in kontrolü altında değildir; bu yüzden Seagate listelenen şirketlerin eylemlerinden veya ürünlerinden sorumlu tutulamaz ve bu eylemlerden doğan sorumlulukları reddeder. Bu şirketlerden herhangi biri ile iş yapmadan önce kendi bağımsız değerlendirmenizi yapmalısınız. Ürüne ait teknik özellikleri ve garanti bilgilerini edinmek için lütfen ilgili satıcıya doğrudan başvurun. Bu dokümanda, Seagate’in üzerinde bir kontrol hakkına sahip olmadığı ancak üçüncü şahıslara ait diğer sitelere bağlanmanızı sağlayan bağlantılar bulunmaktadır. Bu bağlantılar yalnızca size kolaylık olması açısından sağlanmıştır ve bu bağlantıları kullanma riski size aittir. Seagate bu web sitelerinin herhangi birine ait içerik ne olursa olsun temsil hakkına sahip değildir. Seagate, bu tipte bir web sitesinin içeriğini veya kullanımını desteklemez ve hiçbir sorumluluk kabul etmez.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://marcosoft.somee.com
 
windows milenium anlatımları????
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İtemli npcler Türkce Geniş Anlatım

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
MARCOSOFT :: İşletim Sistemleri-
Buraya geçin: